Anasayfa / Estetik Güzellik / Argan Yağının Faydaları
argan yağının faydaları Argan Yağının Faydaları bacak kil koku

Argan Yağının Faydaları

Genellikle argan yağı Fas’taki yerli argan ağacı çekirdeklerinden çıkarılan organik bir üründür. Sıvı altın olarak da adlandırılır. Dünya geneline bakılırsa birçok ünlü için popüler bir kozmetik seçimidir. Özellikle saç ve cilt için yararlı olan yağ asitleri ve vitamin içeren besin kaynakları bakımından son derece zengindir. Herkes kendi vücudu için argan yağı kullanabilir. En yaygın kullanımlarından bazıları aşağıda yer almaktadır.

  1. Cilt Nemlendirici

Argan yağının faydaları arasında cilt nemlendirici olarak kullanılması ön plandadır. Yüksek E vitamini ve yağ asidi içeriği ile argan yağı cilde doğal bir destek vermek için ideal bir üründür. Cilt yağı kolayca emer ve hasarlara karşı koruma sağlar.Yüz ve boyun da dahil olmak üzere tüm vücutta kullanımı kolaydır.

  1. Saç Kremi

Argan yağı saçı yumuşak ipeksi ve parlak yapmak için kullanılır. İdeal saç kremi yapısı ile özellikle kıvırcık saçlardaki bukleleri belirgin yapar. Saçınıza argan yağı kullanmak son derece kolaydır.

  1. Şık ve Parlak Şekillendirici

Saça parlaklık vermek ve bukleleri belirginleştirmek argan yağının görevlerinden biridir. Yaygın bir stil maddesi olarak kullanılır. Saça şekil vermeyi kolaylaştırır ve saçı parlak gösterir. Saça sürdükten sonra elinizle şekil verdiğinizde şekil kalıcı olacaktır.

  1. Anti-Aging

Etkili bir nemlendirici olarak argan yağı hareket eder ama aynı zamanda cilde parlaklık vererek genç kırışıklıkların görünürlüğünü azaltabilir. Anti-oksidan etkisi argan yağının ideal bir anti-aging ürün yapar. Cilde elastikiyetini geri verir, dolgun ve yumuşak cilt hissi bırakır.

En belirgin anti-aging etkisi için argan yağı yatmadan önce uygulamalısınız. Birkaç damla ile cilde masaj yapıp uyursanız gece boyu cildinizi yenilemeye çalışacaktır.

  1. Kuru Cilt

Kuru cilt üzerinde lapa lapa argan yağı bırakarak cildi tamir edebilirsiniz. Argan yağı E vitamini ve yağ asitleri ile hasarlı cildi onarır ve daha fazla kuruluk ile tahrişe önleyerek cildi parlatır.

  1. Akne

Birçok yağ ve nemlendiriciler akne gibi cilt hastalıklarını arttırabilir ama argan yağı aslında etkilenen cildi yatıştırır ve iyileşmeyi hızlandırır. Akne genellikle yağlı ciltler sonucunda oluşur. Argan yağı yağlı olmayan olduğu için, doğal nem sağlayarak derinin dengelenmesi için yardımcı olur. Argan yağı aynı zamanda hasarlı cilt hücrelerini iyileşmek ve inflamasyonu azaltmaya yardımcı anti-oksidanlar içerir.

Cilt temizlendikten sonra cilt üzerine sürülen argan yağı yavaşça ovulur ve etkisi için birkaç gün beklemek gerekir.

Argan yağı antioksidanları ile genellikle tahriş olan ciltteki çatlakları dolduran, cildi nemlendiren, koruyan, yenileyen yapıdadır.  Hasarlı ve hatta yanmış ciltlerde kullanılabilen yağ eğer gerçek argan ağacından elde edilmişse yaraları hemen iyileştirecektir. Doğanın mucizevi ürünü olan bu yağ herkesin evinde bulunmalıdır. Ancak sertifikalı olanları almaya özen göstermeyi unutmamalısınız.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Doğal sarışınlık mümkün sar      n 310x165

Doğal sarışınlık mümkün

Doğal sarışın olmak mümkün Sarı saç yüzyıllardır kadınlar tarafından kullanılıyor. Peki bundan yüz yıllar önce ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir