Anasayfa / Beslenme Diyet / Başarılı Bir Diyetin 10 Altın Kuralı

Başarılı Bir Diyetin 10 Altın Kuralı

Başarılı Bir Diyetin 10 Altın Kuralı dogal besinler 300x177

Başarılı bir diyet yapmak, ideal kilonuza düşmenizde size yardımcı olacak ve sağlıklı, fit bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır.

  1. Porsiyon Kontrolü Çok Önemli

İstediğiniz şeyleri tamamen hayatınızdan çıkarmayın. Onun yerine severek yediğiniz besinlerin porsiyonlarını küçülterek diyet yaparken tüketmeniz diyetinizden sıkılmamanızı sağlayacaktır.

  1. Zayıf Halinizi Düşürerek Kendinizi Motive Edin

Diyeti sürdürememenize neden olan en büyük faktör motivasyon eksikliğidir. Motivasyonunuzu her daim canlı tutmak için daha zayıf olduğunuz halleri düşünün. O hallerinizin olduğu fotoğrafları inceleyin böylelikle diyet yaparken daha istikrarlı olabilirsiniz.

  1. Asansör Yerine Merdiven Kullanın

Okula, işinize giderken asansöre binmek yerine merdivenleri kullanın. Merdiven kullanmak sıkı ve dik bir popoya sahip olmanızı sağlayacaktır.

  1. Bol Bol Yürüyün

Normal yaptığınız egzersizlere ek olarak diyet yaparken mümkün oldukça, elinize fırsat geçtikçe yürüyün. İşinize, okulunuza yürüyerek gidin. Evinize 2 – 3 durak uzakta inerek yürüyerek gidin. Bu gün içerisinde daha aktif olmanızı sağlayacak ve kilo vermenizde size yardımcı olacaktır.

  1. Bol Bol Çiğneyin

Yemeğinizi diyet yaparken yavaş yavaş çiğneyerek tüketin. Her bir lokmayı en az 15 kez çiğneyin. Ne kadar çok çiğnerseniz o kadar az yer ve o kadar çabuk doyarsınız. Hem mideniz daha rahat eder hem de daha hızlı ve sağlıklı kilo verirsiniz.

  1. İkinci Tabağa Geçmeden Bir Süre Bekleyin

Yemeğe başladıktan 20 dakika sonra beyne doyduğunuz ile ilgili sinyal gittiği için ikinci tabak almadan önce bekleyin. Diyet yaparken bu kurala uymanız kalori kontrolü sağlamanızda size yardımcı olacaktır.

  1. Kendinize İnanın, Başkalarına Kulak Asmayın

Kendinize inanın. Başkalarının sen diyet yapamazsın sözlerine aldırış etmeyin. Kendinize ne kadar güvenirseniz o kadar azimli ve istikrarlı olursunuz. Unutmayın inanmak başarmanın yarısıdır!

  1. Acıktığınızdan Emin Olun

Bir şey yemeden önce acıktığınızdan emin olun. Susadığınız ya da canınız sıkıldığı için yemeğe saldırıyor olabilirsiniz. Acıktığınızı hissettiğinizde 1 bardak su için ve 20 dakika sonra hala az hissederseniz o zaman yemek yiyin.

  1. Kendinizi Oyalayacak Bir Hobi Edinin

Canınız sıkıldığı ve yapacak hiçbir şeyiniz olmadığı için çok yemek yiyor olabilirsiniz. Ellerinizi oyalayacak bir hobi edinirseniz hem iştahınızı kontrol altına alırsınız hem de diyet yaparken sürekli aklınızın diyette olmasını engellersiniz.

  1. Takıntılı Olmayın

Kilo vermek zaman alan ve azim isteyen bir süreçtir. Aklınızda sürekli kilo verme düşüncesiyle gezmeyin. Kendinizi rahat bırakın ve diyet dışındaki aktivitelerinize odaklanın.

 

Hakkında: volkan senemoglu

İlginizi Çekebilir

Basen Eriten Yiyecekler   

Kilo alırken ilk olarak basen ve göbek bölümü yağlanır.  Bu alandaki yağları gidermek için bazı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir