Anasayfa / Beslenme Diyet / Basen Eriten Yiyecekler   

Basen Eriten Yiyecekler   

Basen Eriten Yiyecekler    evde icecek yapma 300x207

Kilo alırken ilk olarak basen ve göbek bölümü yağlanır.  Bu alandaki yağları gidermek için bazı yiyecekler katkı sağlar.

Bölgesel Zayıflama Öncesi Genel Bakış Açısı

Bölgesel zayıflama  işlemleri için  öncelikle doğru bakış açısı belirlemek gerekir. Bu nedenle aslında  sadece belli bir bölgeden kilo vermek değil de  bütünde kilo vermek hedeflenmelidir.  Çünkü bir bölgeye odaklanılması çok da sağlıklı sonuç vermez. Vücudun her bölgesinden verilen kilolara ek olarak bölgesel zayıflama   hareketleri ile bazı yerler daha sıkılaştırılabilir.ayrıca beslenmede de bazı detaylar dikkate alınabilir.

Basen Eriten  Yiyecekler

Bölgesel zayıflama   işlemlerinde bazı besinlerden takviye alarak kalçalarınızı  sıkılaştırabilirsiniz.  Bahsedilen yiyeceklerin genel olarak öne çıkan özellikleri, yağ yakımını hızlandırmasıdır. Bu noktada baseni  büyüten yiyeceklere de değinmek gerekir. Kalçalarınızda yağ birikmesini istemiyorsanız   yapay şekerli yiyecek içeceklerden uzak durmanız gerekir.  Ayrıca tek yönlü olarak  yiyeceklerin basenleri ertimesini beklemek de saçma bir tutum olacaktır. Bölgesel zayıflama   yaparken hareket ve beslenmeyi  bir arada tutmak gerekir.  bunun dışında bölgesel zayıflama  için katkısı olan yiyecekler şu şekilde sıralanabilir:

  • Roka ve diğer yeşillikler, bölgesel zayıflama   isteyenlerin hemen her öğünde tüketmesi geeken besinlerdir. Bu yeşşilliklerin kalorisi yok denecek kadar azdır. Bu nedenle de tüketimi hem metabolizmaytı hızlandırıcı etki yapar hem de hızlı yakılır.
  • Greyfurt, bölgesel zayıflamaiçin en iyi yağ yakıcı ürünlerden biridir. Enzim ve bol su barındırması nedeniyle metabolizmada hızlanma sağlar.
  • Yumurta, yüksek protein içeriği ile uzun süre tok kalmanızı sağlar ve kas miktarını artırıp enerji almak için iyi bir yoldur. Yani bu şekilde yağlarınıızn yakılmasına da katkısı olur.
  • Yoğurt,özellikle tarçın gibi takviyelerle tüketildiğinde yağ yakma hızını artıracaktır. Akşam ya da ara öğünlerde tüketiilebilir.
  • Izgara tavuk göğsü, glisemik indeks açısından düşük ve proteini yüksek bir besindir. Tok tutması, ana öğün yerine geçmesi gibi etkenlerle tüketilebilir. Sindirimi de kolay olan bu yiyecek özellikle salata ile alınmalıdır.
  • Kuru fasulye , bitkisel kökenli protein kaynağı olarak şişliği indiren bir etki yapar. Bu da posalı yiyecek olması ile alakalıdır. Ayrıca basendeki yağlarınızın daha sıkılaşması için de protein kaynaklı beslenme avantajlı olacaktır. Daha hızlı metabolizma ile yağlarınız daha hızlı yanar.
  • Yeşil çay , yağ yakımını hızlanan metabolizma ile sağlayan bir içecektir. Her gün bir iki bardak tüketerek hem ruhsal dinginlik sağlayabilir hem de ödem atabilirsiniz. Bu çay aynı zamanda kanser riskini azaltmakta ve de cildinizi daha da sıkılaştırmaktadır. Bölgesel zayıflama  isteyenlerin mutlaka tüketmeleri önerilir.

 

 

Hakkında: volkan senemoglu

İlginizi Çekebilir

Glisemik İndeks Diyeti ile Zayıflama

Düşük glisemik indeksli beslenmek genel sağlık açısından son derece faydalıdır. Çünkü kan şekerinin  dengede kalması ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir