Anasayfa / Estetik Güzellik / Botoks Uygulaması Ankara
Botoks Uygulaması Ankara botoks 650x330

Botoks Uygulaması Ankara

 

Mimik kaslarının çok kullanılması ile yüzde oluşan çizgilerin hafifletilmesi için kullanılan botoks uygulaması en çok kaş arası, kaz ayakları ve alında kullanılmaktadır. Botoks içeriğinde kullanılan ilaç kas gevşetici bir ilaçtır ve uygulandığı bölgedeki kasların uyarılmasını geçici olarak engelleyerek kasılmalarının önüne geçmektedir. Uygulama ile deri gerginliği sağlanır ve kas hareketliliği en aza indirilerek cildin kırışması engellenir. Ankara botoks yaptırma yerleri olarak birçok güzellik merkezine sahiptir. Doktorun güvenirliği ve alanında uzman oluşu bu uygulama için önemlidir.

Botoks Uygulama Alanları

Ankara botoks uygulaması yapılan Dr. Buket Yıldırım tedavi merkezinde yüzde iki kaş arasına, göz çevresi kaz ayaklarına, alına ve burun köküne botoks yapılabilmektedir. Uygulama da uygun doz kullanılması ile herhangi bir yapay görüntü oluşmamaktadır.

Botoks Uygulaması

Ankara botoks uygulama alanı olan tedavi merkezinde uygulama yapılacak olan bölge dezenfekte edilerek ince iğnelerle solüsyon deri altı kas içlerine enjekte edilir. Seans olarak 10 dakikalık bir süre uygulama için yeterli olmaktadır. Uygulama sonrasında üçüncü gün itibari ile etkisini göstermeye başlar ve 10 ile 14 gün içerisinde etkisini tamamlayarak istenilen sonuca ulaşmaktadır. Uygulama sonrasında botoksun etkisi ortalama olarak 4 ile 6 ay kadar devam etmektedir. Bu süre kişiden kişiye göre cilde göre değişiklik göstermektedir. 18 yaş üzeri herkese uygulanabilir.

Estetik harici olarak migren, şaşılık, spastik felç, aşırı terleme ve idrar kaçırma gibi rahatsızlıklar için de botoks uygulaması yapılabilmektedir.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Doğal sarışınlık mümkün sar      n 310x165

Doğal sarışınlık mümkün

Doğal sarışın olmak mümkün Sarı saç yüzyıllardır kadınlar tarafından kullanılıyor. Peki bundan yüz yıllar önce ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir