Anasayfa / Cilt sıkılaştırıcı doğal jel tarifi
Cilt sıkılaştırıcı doğal jel tarifi cilt bakimi 640x330

Cilt sıkılaştırıcı doğal jel tarifi

Cildimiz en hassas ve dikkat edilmesi gereken dış koruyucu cephemizdir. Yaşımız ilerledikçe incelen ve korunması daha zor hale gelen cildimizin bakımını gündelik olarak mutlaka yapmalıyız. Cildin gündelik temizlik dışında haftalık olarak da bakımını mutlaka yapmak zorundayız. Cildin yapısı herkese göre değişim gösterir. Zamana karşı yenik düşen her canlı gibi, cildimiz de çeşitli deformasyonlara uğrayacak, sarkma ve kırışıklık meydana gelecektir. Bu nedenle tüm cildin estetik açısından bakımının düzenli olarak yapılmasını savunan uzmanlar, cildi beslerken iç ve dış faktörlere dikkat edilmesini savunurlar. Güneş, leke, siyah noktalar, sivilceler ve pek çok çevresel faktörler cildin yıpranmasına olanak tanır.

10 gr. kakao yağı, 5 gr. balmumu, 100 gr. zeytinyağı, 150 gr. saf su, 1 çay kaşığı yosun tozu ve 3 damla okaliptus ile cildimizin her bölgesine sıkılık kazandırabileceğiz. Öncelikle kakao ve zeytinyağını benmari usulü eritelim. İçine bal mumunu ekleyerek karıştıralım. Daha sonra başka bir kabın içinde su ısıtalım. İçine yosun tozu ve okaliptus ekleyelim. Malzemelerin hepsini birbirine iyice karıştıralım. Cam bir şişeye koyalım ve vücudumuza kese yapalım. Kese işlemini bitirdikten sonra temiz cildimize karışımdan masaj yaparak yedirelim. Parmak uçlarından dekolte bölgemize kadar yedirdikten sonra bekleyelim. Bacak, kol, sırt ve her bölgenize gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz.

Yarım fincan elma sirkesi, 1 kahve fincanı soda, yarım fincan gül suyu, 1 çorba kaşığı alkol ve 2 çorba kaşığı gliserin ile karışımımızı hazırlayabiliriz. Karışımı bir sprey şişesine koyalım ve ihtiyaç dahilinde vücudumuza sıkıp yayalım. Bir hafta boyunca her gün cildinize sıkıp yedirebileceğiniz karışımı, buzdolabında 7 gün boyunca taze olarak saklayabilirsiniz. Kısa sürede vücudunuzdaki sıkılığı fark edebileceksiniz. Gözenekleriniz sıkılaşacak, kendinizi ölü derilerden arındırabileceksiniz. Yaşadığımız doğa güzelliğin sırrını bünyesinde barındırıyor. Farkına varılarak doğru bitkilerle doğru bakım uygulandığı zaman ise, insan vücudu üzerinde harikalar yaratıyor