Anasayfa / Beslenme Diyet / Diyet Seti Zayıflatır Mı?

Diyet Seti Zayıflatır Mı?

Diyet Seti Zayıflatır Mı? metabolizma   ay 300x154

Diyet seti bir günde almanız gereken temel bileşenlerden oluşan ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayan bir üründür.

Diyet Seti Zayıflatır Mı?

Diyet seti zayıflamanın genel prensibi olan aldığınız kalorinin yaktığınız kaloriden düşük olması prensibi ile işler. Diyet setinin kalorisi normal bir öğünde yiyeceğiniz yemekten daha düşük olmasına rağmen, besleyiciliği ve besin içeriği ile bir öğünde almanız gereken besinleri almanızı sağlamaktadır. Böylece hem sağlıklı beslenmenizi hem de kilo vermenizi sağlayan diyet seti kilo vermenizde size yardımcı olmaktadır.

Diyet Setinin Şok Diyet Ürünlerden Farkı Nedir?

Diyet seti, diğer pek çok zayıflama ürünlerinin aksine şok diyet ürünü değildir. Şok diyet ürünleri gibi vücudunuzu aç bırakan ve bir günde almanız gereken besinleri almamanızdan dolayı vücudunuzda adeta bir şok etkisi yaratan bir ürün değildir. Diyet seti şok diyet ürünlerinin aksine sağlıklı kilo vermenizi sağlayarak sağlığınızı riske atmamaktadır. Şok diyet ürünleri gibi kısa sürede verdiğiniz kilolardan çok daha fazla kilo almanıza neden olmamaktadır.

Diyet Seti Kaç Gün Kullanılır?

Diyet setinin her bir ürünü 16 günlük kullanım ömrüne sahiptir. Toplam 16 günde bitireceğiniz bu ürünü daha uzun süreli kullanmanızda da bir sakınca yoktur. İçerisinde insan sağlığına zararlı bileşenlere yer vermediği için diyet seti ürününü 16 günlük periyotlar ile ideal kilonuza düşene kadar kullanabilirsiniz.

Diyet Setinin İçeriği Nasıldır?

Başta karbonhidrat, protein, vücut için gerekli yağ asitleri, folik asit, B12, A, D, E, K, C vitaminleri, fosfor, kalsiyum, magnezyum, demir, çinko gibi bir gün içerisinde almanız gereken tüm besin ve mineraller diyet seti ürünün içerisinde yer almaktadır.

Diyet Seti Nasıl Kullanılır?

Diyet seti 16 günlük bir ürün olup başlangıç ve devam olmak üzere iki aşamada kullanılmaktadır. Başlangıç aşamasında 2 gün boyunca 3’er saat ara ile 5 kez diyet seti kullanılırken; devam aşamasında günde 1 kez normal öğün, günde 2 kez 5’er saat ara ile diyet seti kullanılır. Devam aşaması ideal kiloya inmenize 3 kilo kalıncaya kadar uygulanır. 3 kilonuz kaldığında ise kullanmanız gereken diyet seti ürünü bir öğüne düşer. Böylece günde 2 kez normal yemek, 1 kez ise diyet seti kullanılmış olur.

Diyet Seti Zararlı Mıdır?

Uzun süreli kullanımda hiçbir sıkıntı ya da sağlık sorunu yaratmayan diyet seti ürünü sağlığınıza zararlı değildir. Ancak kronik rahatsızlıklarınız varsa, hamileyseniz ya da emzirme dönemindeyseniz diyet seti kullanmadan önce doktorunuza sormanızda fayda vardır.

Hakkında: volkan senemoglu

İlginizi Çekebilir

Basen Eriten Yiyecekler   

Kilo alırken ilk olarak basen ve göbek bölümü yağlanır.  Bu alandaki yağları gidermek için bazı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir