Anasayfa / Sağlık / Dövme Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Dövme Bakımı Nasıl Olmalıdır? d    me

Dövme Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Dövme ; iğneyle, boyanın bazı tekniklerle deriye yapılan bir sanat biçimidir. Tabi ki de yapılan dövmenin kaliteli olması için yapılış evresinde kaliteli ekipman , sterilizasyon ve işinde usta olan birine yaptırmak gerekir. Dövme yapılış aşamasında ki hassasiyet , bakım aşamasında da olması gerekmektedir. Dövmenin bakımı şu şekilde olması gerekir;

Dövme yapıldıktan sonra dövmenin yapıldığı bölgeye vazelin sürülmesi ve streç filmle kaplanması gerekir. Bu yapılan işlem yaklaşık 30 dk sonra sarılan strec çıkartılmalıdır.
Sterç çıkartıldıktan sonra 4 gün boyunca günde 3 – 4 vazelin sürlmesi gerekir. Bu vazelin sürme işlemi dövme yapılmış bölge kurudukça sürülmesi gerekir.
Vazelin kullanılırken dövme yapılan bölgeye su gelmemesini sağlamak gerekir. Duş için dövme yapılan bölgeye kalın vazelin sürülüp üzerine strec film sarılarak alınması sağlanabilinir.
Dövme yapılan bölgeye 4 gün boyunca vazelin sürmeyi bırakarak yara iyileştirme özelliği olan Bepanhen Plus’ la aynı şekilde bakılması gerekir.
Siz bu aşamaları uygularken dövmeniz kabuk atmaya başlayacaktır. Kabuğu kaşıma , koparma gibi aktivitelerden kaçınarak derinin altında ki boyanın yüzeye çıkmasını engellemiş olursunuz ve dövmeyi bozmamış olursunuz
Dövme yapılan bölge 15 ile 17 gün açık yara statüsünde olacağından havuz deniz gibi yerlere girilmemesi gerekir.
Güneşten korumak dövme bakımının içerisindedir. Dövmenizi güneşten korumak için 50 faktör güneş kremi ile koruyabilirsiniz.
Bütün bu aşamaları geçtikten ve yara iyileştikten sonra dövme yaptırdığınız yere giderek rötuş yaptırdıktan sonra dövmeniz istediğiniz şekilde çıkacaktır.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Panik Atak İlaç Tedavisi panik atak temsili 310x165

Panik Atak İlaç Tedavisi

Panik atak hastalığı olarak bilinen panik bozukluklar toplumda her 60-70 kişide bir görülmektedir. Atakların seyri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir