Anasayfa / Beslenme Diyet / Gevşemek için mavi çay
Gevşemek için mavi çay mavi   ay

Gevşemek için mavi çay

Mavi çay diğer çaylardan farklı bir görünüm ve lezzete sahiptir. Mavi çaya rengini veren tamamen bitkinin doğal renginden kaynaklanmaktadır. Mavi çay gündelik hayatın getirdiği yorgunluk, stres ve buna bağlı gelişen uykusuzluğa çözüm getirmektedir. Yaşadığınız endişe ve neden olduğunu anlayamadığınız huzursuzluğunuza çare oluyor. Mavi çay diğer adı karabaş lavanta, keşis otu olarak da bilinmektedir. Doğanın sunduğu mucize nitelinde bir bitkidir. Tüm vücudu baştan aşağıya temizler ve şifa niyetine içilmelidir. Sinir sistemine bağlı sorunların azalmasına büyük katkı sağlar. Mavi çayın peltesi veya zeytinyağı çözeltisi cilt üzerinde oluşan egzama ve yara gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Mavi çay kalbi kuvvetlendirir. Baş ağrısına ve vücuda etki eden bir çok ağrıların azalmasında etkilidir. Mavi çayı demlemek için kullanacağınız fincanın en az 100 cc olması gerekmektedir. Daha sonra bitkiyi fincana koyup içine sıcak su ekleyiniz. Bir kaç dakika demlenmesini bekleyiniz. Mavi renk belirginleşmeye başladığı zaman, bitkiyi çıkaralım ve mavi çayımızı hemen içelim. Mavi çayın dinlendirici ve yatıştırıcı etkisini hissetmek için, demlenme süreci çok önemlidir. Bitki çayımızı doğru hazırlayarak kısa sürede tüketmeliyiz.

Mavi çay bilinen bir çok rahatsızlığın üstesinden gelmemizde yardımcı olacaktır. Mavi çay balgam söktürür, idrar yollarını temizler, sinüzit ve migren ağrılarını azaltır, akciğer ve kan kanserine karşı koruyucu önlem alır. Yüksek tansiyonu olan kişiler mavi çay ile tansiyonlarını dengede tutabilirler. Diğer ismiyle karabaş otu sigarayı bırakmak isteyenler için harika bir tercihtir. Akşam yatmadan önce yaşadığınız sıkıntılardan arınmak için, bir fincan taze mavi çay demleyip huzurla uykuya geçebilirsiniz. Gün içinde yaşadığınız bedensel ve zihinsel sıkıntılarınızı geride bırakarak, kaliteli bir uykunun kollarına kendinizi bırakabilirsiniz

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Basen Eriten Yiyecekler   

Kilo alırken ilk olarak basen ve göbek bölümü yağlanır.  Bu alandaki yağları gidermek için bazı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir