Anasayfa / Estetik Güzellik / Güneş Lekelerine Savaş Açın
Güneş Lekelerine Savaş Açın g  ne   lekeleri 660x330

Güneş Lekelerine Savaş Açın

Yazdan kalan güneş lekeleri canınızı sıkmasın. Pigment sorunlarından ve güneş lekelerinden kurtulmak için doğru mevsimdesiniz. Tüm cilt tedavileri için en uygun görülen mevsim sonbahardır. Sonbaharın şu ilk günlerinde cildiniz için bir iki iyi şey yapabilirsiniz. Cildinize özenle yaklaşarak 2-3 ay içerisinde güneş lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Kışa tertemiz porselen gibi bir ciltle merhaba demek istiyorsanız size bir kaç önerimiz var.

Bir çok kadın bronz tene ve güneşe bayılır. Eğer sizde yazın ve güneşin tadını doya doya çıkaranlardansanız aynada canınızı sıkan şeylerle karşılaşabilirsiniz. Güneşin kaybolması ve ve cildin tatlı bronzluğunu kaybetmesiyle birlikte soluk, gri ve lekeli ciltler kendini göstermeye başladı. Yazdan kalma güneş lekelerinden ve renk bozukluklarından kurtulmak mümkün.
Kışın bile cildinizi koruyun

Güneşten zarar görmüş bir cilt normal ciltlere kıyasla çok daha hassastır. Güneş ışınlarından olumsuz etkilenen cildiniz artık güneşe karşı çok daha korumasızdır. Bu nedenle sonbahar ve kış aylarında yoğun güneş koruyucuları kullanmanızı tavsiye ederiz. Güneşe karşı oldukça hassas olan cildinizi sağlam bir koruma altına almalısınız. Tüm gökyüzü bulutlarla kaplı olsa bile güneş koruyucunuzu sürmeden dışarıya çıkmamalısınız.

Cildinizi arındırın

Cildinizi temizlemeden cildinizden etkili bir sonuç beklememelisiniz. Kullandığınız bir krem veya losyon varsa cildiniz tarafından kolayca emilebilmesi için cildinizi güzelce arındırıp temizlemeniz gerekiyor. Cildinizi temiz tutmak için yüzünüzü günde iki kere cilt tipinize uygun bir temizleyici ile yıkamanız gerekiyor. Sabah uyandığınızda ve gece yatmadan önce cildinizi yıkayarak periyodik temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cildinizi ölü derilerden arındırarak derin bir temizlik sağlayabilirsiniz. Ölü hücrelerden arınmış cildiniz bebek cildi gibi yumuşak ve temiz olacaktır. Tüm gözenekleri açmak için meyve enzimlerinden oluşan bir peeling kullanmayı deneyebilirsiniz.

Günlük bakıma ek bakım

Cilt lekelerinden kurtulmak oldukça zaman ve sabır istiyor. Düzenli krem kullanmak bazen çok zor olabiliyor. Fakat gerekli özen ve zamanlamayla etkili sonuçlar alabilirsiniz. Günlük bakımınıza serum ve maskeler eklemek leke tedavi sürecini hızlandıracaktır. C Vitamini ve kojik asit içeren serumlar cilt lekelerinin açılmasında büyük rol oynuyor.

bannerBaştan aşağı kontrol

Yaz sonu aynanın karşısına geçip tüm vücudunuzu baştan aşağı kontrol etmenizde fayda var. Sahip olduğunuz tüm benleri ve lekeleri yakından inceleyin. Büyüme, kırılma ve kanama gibi durumlarla karşılaşırsanız mutlaka bir uzmana danışınız. Bazen güneş cilt hastalıklarını tetikleyebilir. Olası durumları göz önünde bulundurarak er noktanızı ayrı ayrı inceleyin.

Cilt lekeleri ve güneş

Cildiniz için renk açıcı bir bakım izliyorsanız doktorunuza danışmadan makyaj ürünleri kullanmamalısınız. Bazı makyaj malzemeleri ve kapatıcılar o anlık lekeleri gizliyor olabilirler fakat uzun vadede olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bazı ışıltılı ürünler sayesinde cildinizde ki renk bozukluklarını gizleyebilirsiniz.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Doğal sarışınlık mümkün sar      n 310x165

Doğal sarışınlık mümkün

Doğal sarışın olmak mümkün Sarı saç yüzyıllardır kadınlar tarafından kullanılıyor. Peki bundan yüz yıllar önce ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir