Anasayfa / Estetik Güzellik / Güzel ve Bakımlı Kollar İçin İp Uçları
Güzel ve Bakımlı Kollar İçin İp Uçları kol bak  m   660x330

Güzel ve Bakımlı Kollar İçin İp Uçları

Göğüsler, bacaklar ve yüz için türlü türlü bakım önerileri bulabilirsiniz fakat kol bakımı hakkında etkili bilgilere ulaşmak biraz zor olabilir. Yazın kollarınız hiç olmadığı kadar göz önündedir. Güzel ve bakımlı kollara sahip olmadığınızda askılı bluzlarınızı bir daha hiç giymek istemeyebilirsiniz. Kollarınızın bakımı ve güzelliği için neler yapabilirsiniz gelin birlikte göz atalım.

Kol tüyleri

En çok gördüğünüz tüylerin başında kol tüyleri geliyor. Hem başkalarının hemde sizin sürekli gözünüzün önünde olan kol tüylerinden kurtulmak sizi daha iyi hissettirebilir. Kollarınızdaki tüylerden lazer, ağda ve epilasyon yöntemleriyle kurtulabilirsiniz. Kolunuzda ki tüyleri ilk defa alacaksanız küçük bir bölüm de test etmenizi öneririz. Kollar alerjiye oldukça müsaittir. Tüylerden kurtulduktan sonra ki bakım adımlarını özenle uygulayarak olası tahrişleri önleyebilirsiniz.
Yumuşacık dirsekler

Dirsek kısımları sertleşmiş ve kararmış kollara kimse sahip olmak istemez. Dirseklerinize özel bakımlar uygulayarak yumuşacık dirseklere sahip olabilirsiniz. Sadece mutfağınızdan faydalanarak bile yumuşak dirseklere kavuşmanız mümkün. Yumuşak dirsekler için özel bakım tariflerine buradan ulaşabilirsiniz.
Yumuşak kollar

Haftada bir kere kollarınıza peeling uygulayabilirsiniz. Duş öncesi uygulayacağınız peelingler sayesinde kollarınız yumuşacık olacaktır. Duştan sonra su bazlı yoğun nemlendirici kremler ile kollarınızı nemlendirerek taze derinizi besleyebilirsiniz.

Sıkı kollar

Askılı bluzları giydiğinizde hemen askıların kenarından çıkan minik yağ topları sizi huzursuz ediyor olabilir. Bu kol altı memeciklerinden kurtulmanın iki yolu var. Birincisi sıkı egzersiz ve ağırlık çalışmaları ikincisi ise estetik ameliyat. Eğer bu işi bıçak altına yatmadan çözmek istiyorsanız sıkı bir kol egzersiz programına başlamalısınız. Kol inceltme ve sıkılaştırma egzersizlerinden size uygun olanını seçerek sıkı kollara sahip olabilirsiniz.

Özel günler için kol bakımı

Özel günlerinizde hafif ışıltılı vücut losyonlarından kullanabilirsiniz. Cilt renk tonunu dengeleyen minik pırıltılara sahip losyonlar ile kollarınız hem nemli hemde bakımlı görünecektir. Eğer son 24 saat içerisinde tüylerinizi her hangi bir yöntem ile aldıysanız medikal ürünler harici ürünler kullanmamaya özen gösterin

Kuruluktan kurtulun

Vücudumuzun diğer yerlerine kıyasla kollar çok daha kurudur. Duştan sonra nemli kollarınıza yoğun nemlendiriciler uygulayarak cildinizin uzun saatler nemi hapsetmesini sağlayabilirsiniz. Eğer yağlı kremler kollarınızda sivilcelere neden oluyorsa su bazlı kremleri denemelisiniz.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Doğal sarışınlık mümkün sar      n 310x165

Doğal sarışınlık mümkün

Doğal sarışın olmak mümkün Sarı saç yüzyıllardır kadınlar tarafından kullanılıyor. Peki bundan yüz yıllar önce ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir