Anasayfa / Estetik Güzellik / Güzellik iksiri karbonat
Güzellik iksiri karbonat cilt maskesi 640x330

Güzellik iksiri karbonat

Karbonatın bir çok şeye iyi geldiğini mutlaka duymuşsunuzdur. Cilt temizliği, diyet, ev temizliği, koku giderici ve lavabo açıcı gibi bir çok özelliği bulunan karbonat kadınlar için eşi benzeri bulunmaz bir şey. Alkali diyetinden sonra gündeme gelen alkali su yapımı içinde karbonata ihtiyacınız var. Bir çok şey için adeta kadınların imdadına yetişiyor karbonat.

Tertemiz bir cilt

1 çay kaşığı yaş maya ile 1 çay kaşığı karbonatı bir kaç damla su ile hamur haline getirin. Bu karışımı yüzünüze dairesel masajlar yaparak yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Duruladığınız da cildinizin nasıl ışıl ışıl parladığına şaşıracaksınız. Bu maske lekelerin giderilmesi ve gözeneklerin temizlenip açılması açısından da oldukça faydalıdır.

İnci gibi beyaz dişler

Diş temizletme işlemleri dişlerinizi yıpratabilir. Bu sebeple kliniklerde dişlerinizi temizletmekten vazgeçmiş olabilirsiniz. Organik ve doğal olmayan kimyasal açıcıları da bir kenara bırakın çünkü sizin tek ihtiyacınız olan karbonat. Bir miktar karbonatla dişlerini fırçalayarak yavaş yavaş renginin açılmasını sağlayabilirsiniz.
Karbonatlı su ile zayıflayın

Asit baz ve alkali seviyesini dengede tutarak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Bu dengeyi karbonatlı su ile sağlayabilirsiniz. 2 Litre suya 1 yemek kaşığı kadar karbonat ekleyerek suyunuzu alkali suya çevirebilirsiniz. Bol bol su içme kuralı alkali su diyetinde de geçerli. Bir kaç gün içinde farkı sizde hissetmeye başlayacaksınız.
Cilt güzelliği

Banyo suyunuza biraz karbonat ekleyerek cildinizin yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kaşıntılı bölgelerin kaşıntısını da hafifletecektir. Sinek ısırıkları nedeniyle oluşan kaşıntılara birebir geliyor.
Göz alıcı saçlar

Banyo yaparken kullanmak için 10 litre kadar suya 4 yemek kaşığı karbonat ekleyin ve 1 yemek kaşığı kadarda elma sirkesi. En son saçlarınızı bu su ile durulayın. Karbonat saçlarınızı pırıl pırıl yapacaktır.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Doğal sarışınlık mümkün sar      n 310x165

Doğal sarışınlık mümkün

Doğal sarışın olmak mümkün Sarı saç yüzyıllardır kadınlar tarafından kullanılıyor. Peki bundan yüz yıllar önce ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir