Anasayfa / Sağlık / Kanserle beslenme arasındaki ilişki
otomatik taslak Kanserle beslenme arasındaki ilişki farmasotik

Kanserle beslenme arasındaki ilişki

Bugüne kadar olan çalışmalar genellikle kanser ile sigara alkol ile hareketsizliği ve kilo fazlasını ilişkilendirdi. Günümüzde baktığımızda besinler ile gelen kanserde artık hat safhaya çıkmış durumda. Örneğin yoğurdun tebliği değiştirildi. Tavuklar pilice dönmüş, bunları siz genişlettiğiniz zaman arka planda genetiği değiştirilmiş yem meselesi var. Genetiği değiştirilmiş besinler yaygın olarak kullanılmakta. Çünkü bu yem ile beslenmiş hayvanlar daha çok süt ve verim veriyorlar, çok verim oluyor ama kaliteli olmuyor.

Marketlerde satılan uzun ömürlü yiyecekler ve kanser arasında doğrudan ilişki vardır. Bu nedenle tahmin edinilenin ötesinde özellikle büyük şehirlerde beslenme sorunu bulunmakta. Sağlık açısından bakıldığında köylerde yaşayanlar ile şehirlerde yaşayanların sağlık durumları hemen hemen aynı durumda. Bu sebeple bu sorun köylere de yayılmış durumda. Son kuş gribinden sonra artık köylerde de çok tavuk bulunmadığı için marketten alış veriş yapmaktadır.

Bir de tarım ilaçları kısmı var bunu da dikkate aldığımızda kanser ile beslenme arasındaki ilişki tahmin edildiği gibi yüzde 30 düzeyinde değil yüzde 90’a çıkmaktadır. Besinlerin kanser ile ilgili olup olmadığına bakmak için onun komposizyonunu incelemek gerekiyor. Baktığımız zaman geçen süreç içerisinde çok fazla değişkenin çok derin değişiklik gösterdiğini saptıyorsunuz. Bu durumda herhangi bir yiyecek gurubunu kanser ile ilişkilendirmek kolay olmuyor. Genel ifade ile uzun raf ömrü olan yiyeceklerin kanser ile ilişkisi olduğu bir kanaat olarak oluşmaktadır. Bunun nedeni hastalıkların kanser olsun, astım olsun büyük şehirlerde artma eğilimi göstermesi, kendi doğal üretim ve tüketim metotlarını koruyan yerlerde daha az görülmesi, dolayısıyla kanser ile yiyecek arasında ilişki market düzeyinden geçmektedir.

 

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Panik Atak İlaç Tedavisi panik atak temsili 310x165

Panik Atak İlaç Tedavisi

Panik atak hastalığı olarak bilinen panik bozukluklar toplumda her 60-70 kişide bir görülmektedir. Atakların seyri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir