Anasayfa / Karma ve yorgun ciltler için maskeler
Karma ve yorgun ciltler için maskeler karma cilt 660x300

Karma ve yorgun ciltler için maskeler

Karma ve yorgun ciltler için maskeler karma ciltKarma ve yorgun ciltler genellikle solgun görünüme sahiptir. Karma ciltler diğer ciltlere oranla daha sorunsuz görünse de, zamanla yorgunluk belirtileri göstermeye başlayacaktır. Karma ciltler özellikle T bölgesi kısmında yağlanma ve siyah noktalara maruz kalırlar. Karma cilde sahip olan kişiler, ciltlerini canlandırmak için bakım maskelerine önem vermelidirler. Yorgun ciltler ise herkesin yaşayabileceği sorunlardan biridir. Her cilt tipinde görülür ve genellikle geçen günün ardından, cildinizin yorgunluğunu bakışlarınıza yansıtırsınız. Burada devreye giren dinlendiren maskeler sayesinde canlanan bir cilde yeniden kavuşarak, cildinize hayat verirsiniz.

Karma ciltlerin solgun görünümünü yok etmek için ihtiyacınız olan pratik malzemelerle maskenizi hazırlayabilirsiniz. Taze bir yumurtanın sarısını, iki kahve kaşığı güvendiğiniz bir nemlendirici krem ile karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürebilirsiniz. 20 dakika bekleyin ve cildinizi ılık su ile yıkayın. Yorgun ciltlere önerilen bir diğer canlandırıcı ise ıhlamur maskesidir. Cildinizin büyük ve yorgun bir günün ardından maruz kaldığı tüm olumsuz faktörleri etkisiz hale getirecektir. Bir tutam ıhlamuru göz kararı kaynamış su ile demleyelim. Daha sonra soğumaya bırakalım. Demlenmiş ve süzülmüş olan ıhlamur suyunu 2 kahve kaşığı nemlendirici krem ile karıştıralım. Aynı şekilde cildimize sürelim ve 20 dakika bekledikten sonra yıkayalım.

1 avuç badem, 1 tatlı kaşığı bal ve aldığı kadar süt ile canlandıran maskemizi hazırlayabiliriz. Bademleri blendırdan ezilinceye kadar geçirelim. İçine bal ve kıvamlı oluncaya kadar süt ekleyelim. Maskemizi iyice karıştıralım ve temizlenmiş olan cildimize yedirelim. Maskemizi 30 dakika bekletip ılık su ile yıkayalım. Başka bir formül ise 1 yemek kaşığı susam, 1 yemek kaşığı keten tohumu, 1 tatlı kaşığı bal ve yarım fincan alkolsüz tonik ile maskemizi hazırlayabiliriz. Susam ve keten tohumunu blendırda ezelim. İçine bal ve aldığı kadar alkolsüz tonik ekleyelim. İyice karıştırıp temiz olan cildimize yedirelim. 20 dakika sonra yıkayalım. Cildi canlandıran ve yorgunluğu alan maskeler ile güzelliğinizi taçlandıracaksınız.