Anasayfa / Beslenme Diyet / Kilo almakta vemek kadar zor
kilo alma diyeti Kilo almakta vemek kadar zor kilo alma 660x330

Kilo almakta vemek kadar zor

Günlük enerji ihtiyacımızı karbonhidratlardan sağlarız. Karbonhidratlar beyin ve sinir sisteminin fonksiyonlarını yerine getirmesine yardımcı olurlar. Karbonhidrat içeren besinler iyi ve kötü olmak üzere ikiye ayrılır. İyi karbonhidrat içeren besinler kompleks olarak ta bilinirler vücuda gerekli olan karbonhidrat alınırken şeker ve kolesterol seviyesinde büyük değişim olmaz ancak kötü karbonhidrat içeren besinler tüketildiğinde şeker ve kolesterol seviyesi etkilenir. Günlük hayatta kolayca bulunan ve tüketilen karbonhidratlı besinler fazla tüketildiğinde kilo yapar. Bu durum istemediğimiz durum olduğu için günlük ihtiyaç kadar tüketim yapmalıyız.

Dünyada fazla kilolarından şikâyet edenler kadar kilo almak için uğraşan insanlarda vardır. Bunlar günlük harcadıkları kaloriden daha fazlasını tükettikleri için kilo almada güçlük çekerler. Bu gibi durumlarda dışarıdan takviye olarak karbonhidrat almak gerekir. Bu karbonhidrat tozu ile sağlanmaktadır. Karbonhidrat tozu günlük tüketim ile vücudun gereksinimlerini karşılayamayanlar içindir. Günlük olarak ihtiyaç duyulan miktar hesaplanır ve bu miktar üçe öğüne bölünerek alınır. Çünkü nasıl üç öğün yemek yiyorsak bunu da bu şekilde düşünmeliyiz. Yararları olduğu gibi takviye olduğu içinde bazı zararları bulunmaktadır. Kesinlikle fazla alınması iyi değildir.

Karbonhidratlardan vücudumuz için gerekli enerjiyi sağladığımızı söylemiştik. Peki ya her besinde yazan kalori ne anlama geliyor. Kalori enerji birimidir. Günlük hayatımızda uyusak bile enerjiye ihtiyaç duyarız. Bunu besinlerden karşılarız. İnsanlar günlük yaşamlarında yaptıkları işe, yaşayış şekline ve metabolizma hızlarına göre farklı derecede enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple harcadığımız enerjide farklı olacaktır. Sitemizde her türlü bilgiye kolayca ulaşacaksınız.

 

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Basen Eriten Yiyecekler   

Kilo alırken ilk olarak basen ve göbek bölümü yağlanır.  Bu alandaki yağları gidermek için bazı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir