Anasayfa / Sağlık / Sağlık personeli alımı
Sağlık personeli alımı saglik atama 660x330

Sağlık personeli alımı

Sağlık personeli istihdamı konusundaki gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Sağlık personeli alımı 2018 yılı itibariyle yeni kadrolarla gündemde. Alınan bilgilere göre sağlık personellerinin istihdam edilecekleri hizmet birimleri tespit edildi ve alınan kararlar resmi gazetede yayımlandı. Bakanlar Kurulu tarafından verilen kararlara göre, çalışacak personel konusunda sıkıntı yaşayan kurumlar, hizmetlerin aksaması ve verimli bir şekilde yürütülememesi sonucunda yeni personellerin alımına ihtiyaç duymaktadır. Buna göre 2018 yılında özellikle sağlık alanı olmak üzere pek çok alandaki hizmet birimlerinde açık kadroların oluştuğu belirlenmiştir.

Yayınlanan ilanlar acil sağlık hizmetleri kurumlarında, eğitim ve araştırma hastanelerinde, halk sağlığı birimlerinde , ilçe sağlık müdürlüklerinde ve yataklı tedavi birimlerinin bir çoğunda personele ihtiyaç duyulduğunu göstermektedir. Peki sağlık personeli atamaları nasıl gerçekleşecek ? Öncelikle verilen ilanda diş hekimi ve diyetisyen ihtiyacı olduğu görülmüştür. Bunun yanı sıra ise hastanelere ebe, hemşire ve psikolog alımı yapılacağı duyurulmuştur. Sağlık teknikerleri, memurlar ve tabipler için de ek kontenjanlar bulunmaktadır. Atamaların 6 bine yakını hekimler için, yaklaşık 8 bine yakını da uzman hekimler için ayrılmıştır.

Toplamda 16 bine yakın sağlık personelinin bu yıl atamasının gerçekleşeceği haberi Sağlık Bakanı tarafından TRT’de yayınlanan bir programda açık bir şekilde dile getirilmiştir. Sağlık alanından mezun olanların ancak henüz ataması yapılmamış olanların ilanlara başvuru yapması yeterlidir. Alım yapılırken KPSS’den alınan puanlar göz önünde bulundurulacaktır.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Panik Atak İlaç Tedavisi panik atak temsili 310x165

Panik Atak İlaç Tedavisi

Panik atak hastalığı olarak bilinen panik bozukluklar toplumda her 60-70 kişide bir görülmektedir. Atakların seyri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir