Anasayfa / Beslenme Diyet / Selülit Düşmanı Yiyecekler
Selülit Düşmanı Yiyecekler sel  lit

Selülit Düşmanı Yiyecekler

Sıkışmış yağ hücrelerinin meydana getirdiği selülitlerle kadınların başı dertte. Kadınların %70’inden fazlasında selülit problemi görülüyor. Doğru beslenme programı ve uygun egzersizlerle portakal kabuğu görüntüsünden kurtulmak mümkün. Mutfağınızda bulunan bazı besinlerle bu süreci hızlandırmanız mümkün. Hangi besinlerin selülitlerin düşmanı olduğunu gelin yakından inceleyelim.

Su

Elbette su olmadan asla olmaz. Cildin gençleşip dolgunlaşması için en çok suya ihtiyacınız var. Bol su tüketerek selülitlerin görünümünü azaltmak mümkün.

Ay çekirdeği

Ay çekirdeğinin içerisinde bulunan antioksidanlar selülitli bölgelerin güçlenmesine yardım eder. Elbette tuzsuz ve ölçülü tüketilmesi kaydıyla.

Yeşil çay

Yeşil çayın faydaları günden güne artıyor. Zayıflamaya ve yağ yakımına yardımcı olan yeşil çay selülitlere de iyi geliyor. Yeşil çay sahip olduğu katesin ve antiaging etkisi ile selülitlerin en büyük düşmanlarından biri.

Kuşkonmaz

Eskilere kıyasla soframızda daha az yer alan kuşkonmaz selülitlerin düşmanı besinlerin arasında yer alıyor. Toksinlerden arındırarak selülitlerin görünümü en aza indiriyor.

Kırmızı acı biber

Kırmızı acı biber yağ yakımını hızlandırarak selülitlerin görünümünü en aza indirir.
Kesinlikle konserve ananaslardan söz etmiyoruz. Taze ananas C Vitamini, Potasyum ve Bromelain açısından oldukça zengindir. Sadece selülitler için değil cilt güzelliği içinde tüketilmelidir. Ciltte bölgesel yağ oluşumlarını kırmaya yardımcı olur.

Kısaca sağlıklı ve taze bir çok besinin selülitlerin düşmanı olduğunu söyleyebiliriz. Taze sebze meyve tüketimini artırarak selülitlerden hızla kurtulabilirsiniz.

Selülitlerin dostu olan yiyecekler

Yağlı gıdalar
Hazır gıdalar
Konserveler
Kola gibi gazlı içecekler
Şeker veya tatlandırıcılar
İşlem görmüş et ürünleri
Tereyağ ve mayonez
Tuz
Katı yağlar

Bu gıdalardan uzak durarak yeni selülitlerin oluşumunu engelleyebilirsiniz. Selülitlerinizi ortadan tamamen kaldırmak için en kesin ve etkili yöntem ise kilo vermektir. Düzenli bir beslenme programı ve egzersizlerle selülitlerden kurtulmanız garantidir. Meyve ve sebze tüketimine ağırlık vererek cildinizin yenilenip tazelenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Basen Eriten Yiyecekler   

Kilo alırken ilk olarak basen ve göbek bölümü yağlanır.  Bu alandaki yağları gidermek için bazı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir