Anasayfa / Sağlık / Sigarayı bırakmak için bitkisel kür
Sigarayı bırakmak için bitkisel kür s  gara 640x330

Sigarayı bırakmak için bitkisel kür

Sigara içenlerin bir çoğu bırakmak için fırsat beklediklerini söylerler. Oysa fırsat şimdi şu andadır. Hemen elinizden atabilir, bitkilerle kendinizi ve bırakma isteğinizi yoğunlaştırabilirsiniz. Günümüzde sigara içen kişilerin bir çoğu bırakmak isteyip de bırakamayan kişilerden oluşmaktadır. Bunun için bitkilerden yardım almak gerekmektedir. Karabaş bitkisi sigarayı bırakmak isteyenler için önerilmektedir. Aktarlardan taze olarak elde edebileceğiniz karabaş otunu hazırlayıp, sigarayı önce tiksinip sonra bırakmaya hazır olmalısınız. Karabaş otu sigarayı içerken içme isteğinizi azaltacaktır.

Kaynamakta olan bir su bardağı suyun içine, 1 tatlı kaşığı karabaş otu atalım. 4 dakika kısık ateşte kaynamaya bırakalım. Kaynadıktan sonra ılımaya bırakalım ve suyunu süzelim. Her sigara içme ihtiyacınızdan önce, ağzınızı bu bitki çayıyla çalkalayın. Daha sonra sigara içme isteğinizde azalma hissedeceksiniz. Karabaş otu çayını 1 gün boyunca buzdolabında bekletebilirsiniz. Her sigara içme isteğiniz açığa çıktıkça, gargara veya ağızda çalkalayıp bu isteği yok edebilirsiniz. Sigarayı bırakmak için, öncelikle kendinize inanmalısınız. Sonrasında bırakmaya yardımcı olacak karabaş otundan destek alabileceksiniz.

Karabaş otunu kaynatmadan da, bitkisini ağzını alıp çiğneyebilirsiniz. Karabaş bitkisinin sapı da sigara içme isteğinizi azaltacaktır. Arslanpençesi de sigarayı bıraktıran bitkilerden biridir. Kibrit çöpü uzunluğunda kesilmiş 50 adet bitki saplarıdır. Kür halinde kullanabileceğiniz Arslanpençesi bitkisi, sigarayı bırakmanız için yardımcı olacaktır. Canınız her sigara içmek istediğinde, bir kibrit çöpü büyüklüğündeki sapı ağzınıza alıp çiğneyin. Sigara içme isteğinizde artış hissedeceksiniz. Sigara içmemek için bu iki bitkiden ayrı ayrı faydalanabilirsiniz. Sağlığı olumsuz etkileyen ve bir çok tehlikeli hastalığa davetiye çıkaran sigarayı bırakmak için, doğanın sizlere sunduğu yardımları geri çevirmeyin

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Panik Atak İlaç Tedavisi panik atak temsili 310x165

Panik Atak İlaç Tedavisi

Panik atak hastalığı olarak bilinen panik bozukluklar toplumda her 60-70 kişide bir görülmektedir. Atakların seyri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir