Anasayfa / Sağlık / Sineklerden Doğal Yollarla Korunun
Sineklerden Doğal Yollarla Korunun sineklerden korunma

Sineklerden Doğal Yollarla Korunun

Marketlerde ve kozmetik marketlerde bir çok sinek kovucu ürüne rastlamak mümkün. Fakat neredeyse tüm sinek kovucu ürünlerin içerisinde sinekleri uzak tutmak için fazlasıyla kimyasal bulunuyor. Sinekler sizden uzak dururken siz cildinizi yıpratmış ve zarar vermiş oluyorsunuz. Eğer sinekler sizi çok seviyor ve siz çok hassas bir cilde sahipseniz ne yapacaksınız? Sineklerden doğal yollarla korunma yöntemlerini sizler için araştırdık.

Çocuğunuzu ve bebeğinizi sineklerden korumaya çalışırken onu yavaş yavaş zehirliyor olabilirsiniz. Her ne kadar 100%doğal oldukları iddia edilse de bu sinek kovucular fazlasıyla kimyasal barındırıyor. Reklamlarda anlattıkları kadar masum değiller ne yazık ki ve bebeğinizin sağlığını büyük oranda tehdit edebilirler. Hassas bir cilde sahipseniz, alerjiniz varsa, kimyasal değil de doğal ürün kullanmak istiyorsanız, minik bebeğiniz varsa, çocuğunuz varsa ve organik yaşamı destekliyorsanız doğal sinek kovucular kullanmanızı tavsiye ederiz.

Fesleğen

Sineklerin fesleğeni sevmediklerini mutlaka duymuşsunuzdur. Odanıza veya masanıza bir saksıda canlı fesleğen koyarak sinekleri yaşam alanınızdan uzak tutabilirsiniz. Peki fesleğenin yağından faydalanarak sineklerden korunmaya ne dersiniz? Fıs fıslı bir sprey şişesine bir bardak kadar su ekleyin ve üzerine 1 yemek kaşığı fesleğen yağı ekleyin. Fesleğenin kokusu hem sinekleri uzak tutacaktır hemde sizin mis gibi kokmanızı sağlayacaktır. Eğer fesleğenin kokusu size ağır geldiyse bir kaç damla limon yağı veya nane yağı ekleyerek karışımınızın kokusunu yumuşatabilirsiniz.
Limon yağı

Sineklerin limon yağını pek sevmediklerini söyleyebiliriz. Hatta sadece limon değil genel olarak turunçgillerin kokularından pek haz etmiyorlar. Bir şişeye bir çay kaşığı kadar limon ve portakal yağı ekleyerek vücudunuza sıkabilirsiniz. Portakal kokusu size şekerli gelebilir ama sinekler böyle düşünmüyor.

Evler için

Evinizi işgal eden sineklerden rahatsızlık duyuyorsanız yukarıdaki tariflerin yağ dozajlarını biraz artırıp eviniz için sprey olarak kullanabilirsiniz. Evinizde ki sineklerin nasıl kaçıştıklarına siz bile şaşıracaksınız. Dilerseniz hiç karışımlarla uğraşmayıp yumuşatılmış yarım limon içine 10-15 tane kadar karanfil yerleştirip baş köşeye koyabilirsiniz. Limon kokusu, limon suyu limon yağı sineklere büyük rahatsızlık veriyor unutmayın.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Panik Atak İlaç Tedavisi panik atak temsili 310x165

Panik Atak İlaç Tedavisi

Panik atak hastalığı olarak bilinen panik bozukluklar toplumda her 60-70 kişide bir görülmektedir. Atakların seyri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir