Anasayfa / Estetik Güzellik / siyah noktalara buhar banyosu
siyah noktalara buhar banyosu cilt bakimi 640x330

siyah noktalara buhar banyosu

Cildimiz gün geçtikçe derinin altına yerleşmeye çalışan siyah noktalara maruz kalacaktır. Gündelik hayatımızda maruz kaldığımız hava kirliliği, makyaj kalıntıları ve gece yatmadan önce doğru temizlenmeyen cilt zamanla siyah noktaların oluşmasına yardımcı olacaktır. Zamanla temizlenmesi de zor olan siyah noktalar büyümeye ve yayılmaya başlayacaktır. Bu nedenle cildimize uygulayacağımız buhar banyosu ile gözenekler açılacak ve siyah noktalar yumuşayacaktır. Sonrasında noktaları temizlemek daha kolay olacaktır. Buhar banyosundan sonra bitkisel maskelerle cildi temizleyip, sağlığına kavuşmasını sağlamak mümkün olacaktır.

1 avuç ada çayı, 1 avuç nane, 1 avuç ıhlamur çiçeği ve 1 litre kaynar su ile cildimizi rahatlatan buhar banyosunu hazırlayabiliriz. Öncelikle 1 litre sıcak suyu iyice kaynatalım ve içine bitkileri atarak demlenmesini sağlayalım. 5 dakika demledikten sonra ağzı geniş bir kabın içine dökelim. Daha sonra başınızın üzerine bir havlu kapatıp buharın cildimizle temas etmesini sağlayalım. 10 dakika bekledikten sonra buhar banyosunu sonlandırabilirsiniz. Bu süre içinde cilt gözenekleriniz açılmış ve ihtiyacı olan nemi kazanmış olacaksınız. Cildinizi buhar işleminden sonra uygun bir maske ile destekleyebilirsiniz. Bu sayede siyah noktalardan kolayca kurtulmuş olacaksınız.

Ebru Şallı tarafından önerilen başka bir buhar banyosu ise yarım greyfurt suyu, 3 damla limon yağı, 3 damla buğday yağı ve 2 sap taze biberiye ile cildinize buhar banyosu uygulayabilirsiniz. Kaynamış olan yeterli miktarda suyu ağzı geniş bir kabın içinde boşaltın. Malzemelerin hepsini suyun içine ilave edin. Aynı şekilde başınızı kapatıp 10 dakika cildinize buhar banyosu yaptırın. Oldukça faydalı olan karışımlar sayesinde cildiniz yeniden canlanacak ve hayat bulacaktır. Gözenekler açılacak, siyah noktalar ve buna bağlı oluşan lekeler cildinizi terk edecektir. Cildiniz sağlıkla parlayacak, daha pürüzsüz ve lekesiz bir cildin keyfini sizlere sunacaktır.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Doğal sarışınlık mümkün sar      n 310x165

Doğal sarışınlık mümkün

Doğal sarışın olmak mümkün Sarı saç yüzyıllardır kadınlar tarafından kullanılıyor. Peki bundan yüz yıllar önce ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir