Anasayfa / Sağlık / Smear Testi İle Rahim Ağzı Kanserine Erken Çözüm
Smear Testi İle Rahim Ağzı Kanserine Erken Çözüm rahim kanseri 620x330

Smear Testi İle Rahim Ağzı Kanserine Erken Çözüm

Rahim Ağzı Kanseri Nedir? Rahim Ağzı: rahmin doğum sırasında genişleyerek bebeğin çıkmasını sağlayan kısımdır. Rahim ağzı kanseri ise, bu bölgede bulunan hücrelerin kanserleşmesidir. Rahim ağzı kanseri ancak SMEAR TESTİ yapılarak erken tanısı konulabilir. Önlenebilir ve erken tedavi edilebilir. Smear Testi Jinekolojik muayane esnasında rahim ağzında sürüntü alınmasına verilen isimdir. Ağrısız ve basit bir işlemdir. Smear […]

Rahim Ağzı Kanseri Nedir?
Rahim Ağzı: rahmin doğum sırasında genişleyerek bebeğin çıkmasını sağlayan kısımdır. Rahim ağzı kanseri ise, bu bölgede bulunan hücrelerin kanserleşmesidir. Rahim ağzı kanseri ancak SMEAR TESTİ yapılarak erken tanısı konulabilir. Önlenebilir ve erken tedavi edilebilir.

Smear Testi
Jinekolojik muayane esnasında rahim ağzında sürüntü alınmasına verilen isimdir. Ağrısız ve basit bir işlemdir. Smear testi sırasında adetli olunmamalıdır, 2 gün öncesinden krem ya da jel kullanılmamalıdır, 2 gün öncesinden cinsel ilişki de bulunulmamış olunmalıdır.

Belirti Gösteren Tehditler
• Hiç Smear Testi yaptırmamak,
• Sigara kullanmak,
• Adet arasında ya da ilişki sonrası lekelenme şeklinde kanamalar,
• Sarı ve kirli renkte akıntılar,
• Menopoz sonrası herhangi bir kanama,
• Ya da sadece KADIN OLDUĞUNUZ için…
UNUTMAYIN: Smear Testi ile rahim ağzı kanseri 10-15 yıl öncesinden yakalanabilmektedir. 5yılda bir yaptırılabilen Smear Testi rahim ağzı kanserinden korunmak için en iyi yöntemdir.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Grip ilaçlarının ölümcül yan etkileri! resized e23be e6e70599gripp 310x165

Grip ilaçlarının ölümcül yan etkileri!

Grip ilaçlarının bilinçsizce ve gerektiğinden fazla kullanılmasının kritik sıhhat meselelerine ne sebeple olabildiği söyleniyor. Cumhuriyet ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir