Anasayfa / Sağlık / Susuzluğun yol açtığı hastalıklar
Susuzluğun yol açtığı hastalıklar su icen adam 758x398 660x330

Susuzluğun yol açtığı hastalıklar

Uzman Diyetisyen Serkan Meblağ susuz olan vücudun 5 sinyalini şu şekilde sıraladı:

Baş ağrısı: Birçoğumuz gün içine baş ağrısı yaşarız. Bunu baskı , yorgunluk, uykusuzluk ya da rahatsızlık benzeri nedenlere bağlarız. Ama gün içinde sık sık baş ağrısı çekiyorsanız bunun en temel sebebi su içmemenizdir.

Koyu nitelik idrar: Normal şartlarda idrar renginin şeffaf ya da hafif bulanık ama açık nitelik olması lazımdır . Şayet koyu sarı renkte idrarınız var ise siz kesinlikle yeteri kadar miktarda su içmiyorsunuz. Bu nedenle bir an önce su içmeye başlamalısınız. Çok kısa bir süre ardından idrarınızın normal rengine döndüğünü göreceksiniz.

Kabızlık: Barsak hareketinin yavaşlamasının birçok faktörü vardır. Şunlar içinde yeteri kadar miktarda besin tüketmemek, hareketsiz hayat , baskı , posası yüksek besinlerin tüketilmemesi, genetik etmenler ve en önemlisi su içmemektir. Yeteri Kadar miktarda su içilmediğinde dışkı barsak içinde çok yavaş ilerler ve kabızlık ortaya çıkar .

Baş dönmesi: İnsanların sık sık söylediği “otururken ya da yatarken bir an ayağa kalkınca başım dönüyor” diyenlerdenseniz sizde yeteri kadar su içmiyorsunuz manasına gelmektedir. Bu nedenle en kısa sürede içtiğiniz su miktarını arttırmalısınız.

Yorgunluk: Su vücudun yakıtıdır. Şayet yeteri kadar miktarda su içmiyorsanız vücudunuza yeteri kadar yakıtı almıyorsunuz manasına gelir. Bu vaziyette gün içinde bir çok kez yorgunluk farketmek normal bir hale gelir.”

Meblağ, bu sorunları yaşamamak için inşa edilmesi gerekenleri ise şu şekilde anlattı; “İçilmesi gereken olan su ölçüsü kişiden kişiye yönelik değişmektedir. Birey ağırlığı başına 0,33 ml su içmesi halinde yeteri kadar su içtiği manasına gelmektedir. Şayet yeteri kadar miktarda su içmiyorsanız bir anda su içmeyi kritik oranda arttırırsanız midenizin bulanması kaçınılmaz bir vaziyettir . Bunu yaşamamak için ağır ağır su içme miktarını arttırabilirsiniz. Zira bu vaziyette bir alışkanlıktır ve bir anda oturması muhtemel değildir .”

 

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Kamagra Jel Nasıl Kullanılır? cinsel 310x165

Kamagra Jel Nasıl Kullanılır?

Kamagra Jel Nasıl Kullanılır? Cinsel gücü arttırarak, farklı bir deneyim yaşama konusunda önemli bir konumda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir