Anasayfa / Sağlık / WBC nedir
WBC nedir losemi 620x330

WBC nedir

 

WBC Nedir, Lökositler, insan vücudunun en parlak belirleyicilerinden biridir. Nadiren, bir kan testi olmaksızın ne tür bir muayene yapılır ki, bu da doktorun muhtemelen bu hücrelerin sayısıyla ilgilenen ilk şeydir. Fakat lökositler nelerdir, kandaki içeriğinin normları ve yüksek lökosit seviyesiyle kanıtlanan şey, herkesin bilmediği şeydir. Bu soruların cevapları bir anlamda tıbbi okuryazarlığın temeli olsa da. Ve bunları bu materyalde ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

çekirdeğin mevcudiyetinde ve bağımsız bir renk olmaması: Modern tıp lökositlerin kan hücrelerinin Heterojen terimi grubu altında anlar iki parametreye göre birbirine benzemektedir. İkinci özellik nedeniyle, beyaz kan hücrelerine beyaz kan hücreleri de denir. İnsan vücudundaki lökositler aslında tek bir işlevi – koruyucu yaparlar. Tıbbi terminolojinin konuşan bu kan hücreleri patolojik ajanlar eksojen ve endojen kaynaklı etkilerinden insan vücudunun spesifik olmayan savunma yürütmek.

Bu işlem şöyle görünür: vücuda giren bir yabancı cisim, kılcal damarların duvarlarını nüfuz yapabilir beyaz kan hücrelerinin, çok sayıda çekiyor. Karşı karşıya gelen patolojik ajanlar, beyaz kan hücreleri onlara tutunur ve emilim sürecine başlar. ısı, şişme lezyon yerlerin yakınında cilt alanının kızarıklık: boyutu ve yabancı cismin aktivitesine bağlı olarak bu süreç yoğunluğu değişen derecelerde ve inflamasyon klasik belirtileri olan lezyon bölgesinde enflamasyon eşlik eder.

Tehdidi ortadan kaldırma sürecinde, lökositler çok sayıda ölür ve kendileri de ölürler. Ve dışarı doğru, ölü kan hücrelerinin bir birikimi olan irin şeklinde ortaya çıkarlar. Zararlı mikroorganizma veya vücutların bu şekilde tahribi fagositoz terimi ile gösterilir.

En açık şekilde, bir parçalama cildin altına düştüğü zaman, lökositlerin tüm etki süreci gözlemlenebilir. Etkilenen bölgede hemen hemen, kızarıklık görülür, ardından iltihaplanır. Eğer çip küçükse, beyaz kan hücreleri kendileriyle başa çıkmakta, tamamen kıymayı yok etmekte ve az miktarda iltihapla dışarıya maruz bırakmaktadırlar. Yabancı cisim büyükse, çıkarılması ve pürülan kümelerin oluşması için cerrahi müdahale gerekir.

Bu nedenle, bir kişinin kanındaki lökosit sayısının, patojenik maddelerin vücuda girdiği ve lökositoz koruması gerektirdiği anlarda büyüdüğü gerçeğine geldik. Yani, eğer öte yandan, kandaki yüksek beyaz kan hücrelerine bakacak olursak – bu, patolojik sürecin bedenindeki varlığın bir belirtisidir.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Panik Atak İlaç Tedavisi panik atak temsili 310x165

Panik Atak İlaç Tedavisi

Panik atak hastalığı olarak bilinen panik bozukluklar toplumda her 60-70 kişide bir görülmektedir. Atakların seyri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir