Anasayfa / Haber Magazin / Yaz meyveleri
Yaz meyveleri Afrodizyak

Yaz meyveleri

Mayıs Ayı Taze Besinler ; Sağlıklı beslenmek için meyve sebzeyi zamanında tüketmek gerekli. Mevsiminde yetişen besinlerin hormonlu olmadığını söyleyemeyiz ama en azından mevsiminde yemek sakıncalı gelmez. Bu ay alışveriş torbalarınızı taze meyve ve sebzeler ile doldurabilirsiniz.

– Yaban Mersini : Tatlı bir başlangıc ile bahar ayında yaban mersinin keyfini çıkarabilirsiniz tabi ki uçuk fiyatlara yem olmazsa.. Yaban mersini gözlere iyi gelir ve kan şekerini düşürür ayrıca kalp hastalıklarından da koruduğu bilinmektedir.

yaban mersini

– Kayısı : Malatyanın ünlü meyvesi kayısı bu ay raflarda yerini bulmaya başladı. Sindirim sisteminiz için ve yüksek mineral, vitamin deposu olarak vücudunuza büyük fayda sağlayan kayısının ihmal edilmemesi gereken meyvelerden birisi.

kayısı

– Mısır : Mısır sevenlerin dikkatine bu ay raflarda mısırı bulabilirsiniz. İster haşlayın dilerseniz közde pişirin mısırın en uygun olduğu zaman mayıs ayıdır. Yüksek lif oranı sayesinde tokluk hissi yaşarsınız ve diyete girmek isteyenler için uygun bir besindir.

mısır

– Avokado : Yaz aylarında salatalarınıza yüksek besin ve minarel katmak ister misiniz ? O zaman avokado sizin için iyi bir besin olabilir. Kabızlığa karşı kullanılır ve bağışıklık sistemini güçlendirir ayrıca vücut dokularını yeniler.

avakado

– Kiraz : Çıkması için günler sayan insanlardansanız artık gün saymanıza gerek kalmayacak mayıs ayında kirazı da raflarda bulabilirsiniz. A vitamini sayesinde cildinizi güzelleştirir yüksek vitamin ve minareller içerir.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Renk Seçiminizin Ruh Halinizi Etkilediğini Biliyor Musunuz? renk 310x165

Renk Seçiminizin Ruh Halinizi Etkilediğini Biliyor Musunuz?

Üzerinize giydiğiniz rengin size neler hissettirdiğine, yataktan kalktığınızda nasıl bir ruh haliyle kalktığınıza hiç dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir