Anasayfa / Beslenme Diyet / Yaza özel metabolizmayı hızlandıran iksir
Yaza özel metabolizmayı hızlandıran iksir metabolizma   ay 660x330

Yaza özel metabolizmayı hızlandıran iksir

Yaza aylarında kilo vermek ihtiyacı iki katına ulaşır. Bunun için çeşitli çözüm yollarına başvururuz. Size zayıflama konusunda yardımcı olacak olan içecekleri evde uzmanların tavsiyesi ile hazırlayabilirsiniz. Bilindiği gibi yavaş çalışan bir metabolizmaya sahip olan kişilerin kilo verme konusunda başarısız oldukları kanıtlanmıştır. Çünkü alınan her besin kolay yakılamaz hale gelir ve vücut enerji kaybı yaşamaz. Yağlar da enerji yoluyla yok olduğu için, mutlaka metabolizma hızının artması gerekmektedir. Metabolizmayı hızlandıran besinlerden ve bitkilerden elde edilen içecekler, düzenli olarak tüketildiği zaman kilo verme sürecinizde hız yaşandığını fark edebileceksiniz. Daha sağlıklı kilo vermek için aç kalarak diyetlere son verip, vücudunuza söz geçirebilmelisiniz.

1 adet taze ananas, 1 tutam taze nane, 1 tatlı kaşığı ceviz yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 adet limon ve bal ile karışımı hazırlayabiliriz. Öncelikle ananası soyup dilimleyelim. Nane, ceviz yağı, badem yağı ve 1 adet kabukları soyulmuş olan limonlarla birlikte blendırdan geçirelim. İçine arzuya göre miktar belirleyip bal ilave edebilirsiniz. Elde edilen karışımı buzdolabında saklayıp, her gün sabah ve akşam olmak üzere birer bardak içelim. Metabolizma hızınızı düzenli çalışır hale getirecek olan karışım sayesinde, yağlarınızda yanmaya başlayacaktır. Bu iksirin yanında bol su içip, hareket alanınız genişletmelisiniz. Bilindiği gibi sürekli masa başında oturan kişilerin kilo verme problemiyle sürekli karşı karşıya kalındığı bilinmektedir. Bu iksir metabolizma hızınızı düzenleyecektir.

Beslenme ve Diyet uzmanı Selahattin Dönmez tavsiyesi ile hazırlayacağınız metabolizma hızlandıran çayınızı da gün içinde düzenli olarak tüketmelisiniz. 1 elma, 1 limon, 1 kuru dal tarçın, 3 tatlı kaşığı tane karabiber, 1 tatlı kaşığı karanfil, 2 litre su ile çayımızı hazırlayabiliriz. Elma ve limonları 4 parçaya bölelim. Karabiber, tarçın ve karanfil ekleyip suda kaynatalım. Kaynayan karışımı süzelim ve günde bardak tüketelim. Öğünlerden sonra sıcak olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Basen Eriten Yiyecekler   

Kilo alırken ilk olarak basen ve göbek bölümü yağlanır.  Bu alandaki yağları gidermek için bazı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir